19. January 2024.
Novine Toronto, broj
1885

Nekada je dovoljna samo jedna rečenica da postanete regionalno poznati.

Partizan je nakon preokreta savladao Cibonu sa 87:74 u 16. kolu ABA lige, a taj meč u Zagrebu imao je nekoliko emotivnih momenata poput zagrljaja Željka Obradovića i Aleksandra Petrovića.

Ipak, bilo je i onih urnebesnih po završetku susreta. Tako je na konferenciji za medije Nikolina Valkaj privukla ogromnu pažnju. Voditeljka je uspešno predstavila Obradovića, ali ne i košarkaša Partizana, to ime joj je, ipak, bilo nepoznato.

„Pored mene je trener gostujuće ekipe, gospodin Željko Obradović, a sa druge strane igrač gostujuće ekipe Partizana. Zamolila bih sad na početku igrača da…“, rekla je ona.

To je nasmejalo Obradovića koji je odmah reagovao i rešio da je „spasi“.

„Zove se Ognjen Jaramaz“, dodao je Obradović.

Onda se i sam nasmejao, dok je devojka bila pomalo zbunjena.

Nije bila pripremljena da se snađe i da zna koji će se igrač obratiti javnosti, što je mnogima privuklo pažnju.

Jaramaz je analizirao sam susret.

„Imali smo veoma loš početak. Dozvolili smo Ciboni da postigne neke lake poene iz tranzicije, imali smo neke izgubljene lopte koje su na to uticale i imali smo samim tim problem u prvom poluvremenu. Međutim, drugačiji pristup pre svega u odbrani u drugom poluvremenu.

Uspeli smo da uvedemo utakmicu u naš ritam, na šta se kasnije nadovezao napad. Za nas je bitna pobeda da nastavimo pozitivan niz. Samo bih voleo da istaknem još jednu stvar, da je bilo veliko zadovoljstvo igrati u punoj hali ovde, bilo je jako lepa atmosfera i nadam se da će i u buduće biti tako“, rekao je Jaramaz.