Niška šampionka u klizanju niže medalje i na rolerima

Vidić: Fudbal u Srbiji je u teškoj situaciji

Đoković želi veliko ime za trenera

Juventus ima dobre šanse da osvoji Ligu šampiona

Kadetska reprezentacija Srbije eliminisana sa EP

Dončić Zvezda u usponu Evrolige, Gudurić deli treće mesto

Sedmogodišnja Nišlijka Sofija Rodić koja je prošlog meseca postala prvi stanovnik Niša sa osvojenom medaljom u brzom klizanju, ponovo je u svoj rodni grad donela medalju, ali ovoga puta u brzoj vožnji rolera.
Ona je pobedila na međunarodnom Alpe Adria kupu održanom minulog vikenda u slovenačkom gradu Kranju.
Otac šampionke Petar Rodić kazao je za Betu da su se u Kranju nadmetala deca iz osam evropskih zemalja, uključujući i Srbiju, a Sofija je bila jedina takmičarka iz Niša.

NISKA SAMPIONKA NA ROLERIMA

"Na Kupu je bilo skoro 100 dece i konkurencija je bila veoma jaka, ali je Sofija ubedljivo pobedila u svojoj kategoriji. Takmičila se na kružnoj stazi dužine 300 metara i na poligonu sa preprekama", rekao je Rodić.
Po njegovim rečima, Sofija je u Kranju pobrala simpatije svih ljubitelja brzog klizanja i već je dobila poziv za učešće na međunarodnom kupu ovog vikenda u Zagrebu.
Za dve godine koliko trenira vožnju rolera u niškom klubu "Oksidžen" Sofija je pobedila na brojnim domaćim i međunarodnim takmičenjima.
"Volim da se trkam. Osvojila sam u trkama na rolerima 19 medalja, puno pohvalnica i jedan pehar", kazala je Sofija za Betu.
Između ostalog Sofija je državna prvakinja u brzoj vožnji rolera, pobednica beogradske "Rolerijade", međunarodne trke u veleslalomu i slalomu na rolerima.
Ona je takođe državna prvakinja u brzom klizanju iako Niš nema pravu dvoranu za klizanje, već dečije klizalište koje radi samo par meseci tokom godine.
Na međunarodnom takmičenju u Celju prošlog meseca osvojila je bronzanu medalju u brzom klizanju i to sa samo šest treninga na pravoj klizačkoj stazi i sa dečijim klizaljkama.
Ova devojčica, pored toga što je odličan đak prvog razreda škole "Ratko Pavlović", stiže da trenira i odbojku i skijanje.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i reprezentativac Srbije Nemanja Vidić ocenio je da srpski fudbal nije u dobroj situaciji, kao i da trenutno ne vidi kako će se izvući iz te situacije.
"Srpski fudbal je u teškoj situaciji. Stanje nije dobro i mora da se nađe način da ide napred, ali ja trenutno ne vidim kako to može da se dogodi. U današnje vreme igrači sa 16 godina idu u inostranstvo, a u moje vreme je to bilo sa 24", rekao je Vidić novinarima u Beogradu.
Vidić je bio poseban gost Eurobanke i Mančester juajteda koji su u Beogradu potpisali novi četvorogodišnji ugovor.
On se na konferenciji u Sportskom centru "Milan Gale Muškatirović" osvrnuo i na rezultate reprezentacije Srbije.
"Naravno pratim reprezentaciju. Bio sam na debiju Slavoljuba Muslina. Sada smo u situaciji da ne bi trebalo da brinemo za odlazak na Svetsko prvenstvo. Kao i kada sam ja igrao, ukoliko smo mi oni pravi, nama nijedan protivnik ne predstavlja problem. Kada se nađemo u Rusiju, nadam se da će Muslin uspeti da zadrži atmosferu i da će igrači dati svoj maksimum i da ćemo napokon ostvariti bolji rezultat, ono što mojoj generaciji nije uspelo, a mislim da je mogla više", rekao je Vidić.
Nekadašnji kapiten Zvezde trenutno živi u Italiji, a kako je rekao trenutno nema prilike da prati igre crveno-belih, ali je upoznat sa situacijom u klubu.
"Nemam prilike da pratim, ali imam dosta prijatelja u srpskom fudbalu i u Zvezdi. Imam informacije kakvo je stanje u klubu. Poređenja u igri moje i sadašnje generacije ne volim da dajem. Zvezda sada nije u situaciji da igra Ligu šampiona, kako finansijski, tako igrački. Rekao sam već da igrači odlaze ranije", rekao je Vidić.
On je rekao da su mu se dva najveća sna ostvarila, a to je da zaigra za Crvenu zvezdu i postigne gol u derbiju, kao i da osvoji Ligu šampuiona.
"Iskreno kada sam došao u Mančester bio sam začuđen koliko oni poznaju Zvezdu i njene igrače iz perioda kada sam ja odrastao. To su mi sve bili idoli koji su mi spominjali u Mančesteru... Ja sam moje snove ostvario, a to je da zaigram za Zvezdu na 'Marakani' i postignem gol u derbiju. Kao u filmovima što mnogi sanjaju da izađu na taj teren, da postignu gol... Meni se to dogodilo na prvoj utakmici. Naravno tu je i osvajanje Lige šampiona sa Mančesterom u Moskvi 2008. godine. Definitivno sam emotivno vezan za Zvezdu i Junajted", rekao je Vidić.
On je više puta od završeta igračke karijere napomenuo da bi želeo da postane trener, a novinare je zanimalo da li bi bio trener Zvezde.
"Završio sam 'A' i 'B' licencu u Srbiji, a na usavršavanje ću u Englesku, mislim da će mi to pomoći. Zvezda je klub u kom sam proveo možda i najlepše trenutke života, klub za koji navijam, u kom sam osvojio prvi trofej i kao kao za reprezentaciju vežu me lepe uspomene. Ne znam, budućnost je nepredvidljiva i nikada ne znaš kuda ćete put voditi. Jedno je realnost, a drugo su snovi. Meni je i san da jednog dana budem selektor reprezentacije", kazao je Vidić.
Nekadašnji kapiten Mančester junajteda kazao je da mu je "izuzetno drago" što je fudbaler Čelsija Nemanja Matić izrastao u "odličnog igrača" i što je jedan od najboljih veznih fudbalera na svetu.
On je dodao da Mančester junajted po odlasku ser Aleksa Fergusona bio u teškoj situaciji, ali da veruje da će Žoze Morinjo vratiti klub u sam vrh.
"Dva, tri trenera imali su težak posao posle Fergusona, ali sada mislim da u situaciji u kojoj se klub nalazi realno može da se očekuje da se klub plasira u Ligu šampiona kroz trofej u Ligi Evropa. Morinjo je veliki trener, siguran da može da vrati Mančesteru staru slavu. Verujem da će napraviti tim i ispuniti očekivanja - da će se boriti za najveće trofeje", rekao je Vidić.

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona, iako su izgubili na gostujućem terenu od gradskog rivala Atletika sa 1:2, u revanš utakmici polufinala.
Real je tako sa 4:2 eliminisao Atletiko, pošto je u prvom meču na svom terenu pobedio sa 3:0.
Atletiko je poveo u 12. minutu golom Saula Nigesa, a vođstvo je udvostručio Antoan Grizman iz jedanaesterca u 16. minutu. Gol za Real postigao je Isko u 42. minutu.
Atletiko je od početka napao ali je prvu ozbiljnu šansu imao Real u sedmom minutu, kada je pokušao Kazemiro, ali je golman Atletika Jan Oblak dobro odbranio. Ekipa Dijega Simeonea povela je u 12. minutu golom Nigesa, koji je glavom sproveo loptu u mrežu posle kornera koji je izveo Koke sa desne strane.
Četiri minuta kasnije Atletiko je udvostručio prednost. Sudija Džunejt Čakir dosudio je penal posle starta Rafaela Varana na napadaču Atletika Fernanda Toresa, a gol je postigao Grizman.
Real je posle toga preuzeo inicijativu, a gol je postigao u 42. minutu. Karim Benzema se kod gol-aut linije oslobodio trojice igrača Atletika i centrirao pred gol, pokušao je Toni Kros, ali je golman odbranio njegov šut. Lopta se odbila do Iska, kome nije bilo teško da postigne gol.
"Kraljevski" klub je prvi zapretio u nastavku, pokušao je Kristijano Ronaldo iz slobodnog udarca u 48. minutu, a golman Oblak je dobro odbranio. Ronaldo je pokušao i 10 minuta kasnije, ali je lopta otišla pored leve stative.
Dobru šansu Atletiko je propustio u 67. minutu. Prvo je golman Reala Kejlor Navas dobro odbranio šut Karaska, lopta se odbila do Kevina Gameira koji nije uspeo glavom da ubaci loptu u gol. Real je u 74. minutu zapretio preko Benzeme, ko je glavom bio neprecizan posle dobrog dodavanja Marsela sa leve strane.
Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika pa se ekipa Zinedina Zidana plasirala finale, gde će pokušati da osvoji 12. titulu evropskog prvaka.
Real će u finalu Lige šampiona 3. juna u Kardifu igrati protiv Juventusa, koji je eliminisao Monako. Real će pokušati da postane prvi tim koji je odbranio titulu u Ligi šampiona od kako je formirano to takmičenje u ovom formatu.

Srpski teniser Novak Đoković, koji je upravo prekinuo saradnju sa svojim trenerom i celim timom, rekao je da želi da izabere neko poznato ime kako bi ponovo pokrenuo svoju karijeru, ali je dodao da će biti potrebno vremenad dok ne donese konačnu odluku.
Novi trener "biće neko ko je imao slična iskustva kao ja", rekao je Đoković, sadašnji svetski broj dva, na konferenciji za štampu na Masters turniru u Madridu.
"Nema mnogo teniskih igrača u prošlosti koji su dostigli taj nivo, tako da ću videti. Sada razmišljam smireno i pažljivo. Ne želim da žurim", rekao je Đoković.
Đoković je u petak izabrao "šok terapiju", navodi agencija Frans pres.
On se dogovorio s trenerom Marjanom Vajdom, kondicionim trenerom Gebhardom Fil Gričem i fizitoterapeutom Miljanom Amanovićem da zaključno sa Masters turnirom u Monte Karlu okončaju višegodišnju saradnju, saopšteno je prekjuče iz njegovog tima. Trener Marjan Vajda bio je sa Đokovićem gotovo 11 godina, od juna 2006.
Kako je navedeno u saopštenju, dogovor o prekidu saradnje je postignut nakon detaljne analize igre, postignutih rezultata, ali i zbog privatnih planova svakog člana tima.
Đoković je došao u Madrid zajedno s bratom i Špancem Pepeom Imasom, koji mu od 2012. godine pomaže u mentalnim pripremama, i sa kim se saradnja pojačala pre nekoliko meseci, navodi agencija Frans pres.

Trener Juventusa Masimilijano Alegri rekao je da njegovi fudbaleri imaju mesec dana da unaprede igru za finale Lige šampiona, a pozvao ih je i da sačuvaju koncentraciju jer veruje da imaju dobru šansu da pobede.
Šampion Italije plasirao se u finale Lige šampiona tako što je u utorak uveče pobedio Monako 2:1, odnosno sa ukupno 4:1 u dvomeču. Protivnik u finalu u Kardifu 3. juna biće mu Real Madrid koji je eliminisao Atletiko.
"Juventus ima vrlo dobru šansu da osvoji Ligu šampiona ove sezone, ali moramo da igramo još bolje. Imamo mesec dana da radimo na unapređenjima i ne smemo da zaboravimo da nas pre toga čeka još važnih utakmica", rekao je Alegri za sajt Juventusa.
"Stara dama" je jako blizu odbrane titule u Italiji, a plasirao se i u finale nacionalnog kupa, u kome će igrati protiv Lacija.
Treba nam bod protiv Rome u nedelju, inače ćem morati da pobedimo Krotone da bismo osvojili 'skudeto'. Moramo da ostanemo budni i potpuno koncentrisani u svakom trenutku.
Oduševljen sam mojim igračima i svime što su postigli ove sezone. Nije bilo lako napraviti ovo u Ligi šampiona. Sada smo došli u ključni deo sezone i moramo ovih dana ozbiljno da razmišljamo, jer nismo još ništa osvojili. Moramo da razmišljamo o prvenstvu, kupu i Ligi šampiona, tim redom", rekao je Alegri.
Ovo će Alegriju biti drugo finale Lige šampiona sa Juventusom u poslednje tri godine, ali on je čvrst u stavu da ne želi da uzima zasluge za uspeh fudbalera.
"Ne zanima me preuzimanje zasluga. Svoj posao radim sa entuzijazmom. Zanimaju me rezultati, a njih mogu da ostvarim jer imam kvalitetne igrače sa kojima radim. Volim trenerski posao i to je ono što mi omogućava da mirno radim. Kada počnem da se osećam stres i kad ne budem više uživao, tada ću prestati", rekao je Alegri.
Trener Monaka Leonardo Žardim pohvalio je napore svog mladog tima, koji posle eliminacije iz Evrope može da usmeri svu svoju energiju na domaće prvenstvo.
"S jedne strane je bio vrlo iskusan tim, a sa druge mlada ekipa. Presrećni smo ovim polufinalom i vrlo sam ponosan na igrače. Oni su dali sve od sebe, tako da smo mogli i do nerešenog u drugom meču. Izlazimo iz takmičenja uzdignute glave.
Sada ćemo da se koncentrišemo na prvenstvo", rekao je Žardim.

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije eliminisana je sa Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, pošto je u trećem kolu Grupe C poražena od Bosne i Hercegovine sa 0:1.Jedini gol na utakmici postigao je Armin Imamović u 80. minutu.
Reprezentacija Srbije za igrače do 17 godina učešće na Evropskom prvenstvu završila je na poslednjem, četvrtom mestu Grupe C sa tri boda, kolika imaju drugoplasirana Irska i trećeplasirana Bosna i Hercegovina, ali uz bolje međusobne rezultate, dok je Nemačka prva sa 9 bodova.
"To je fudbal. Ove dečake očekuje dosta ovakvih utakmica u nastavku karijere. Nedostajalo je malo sportske sreće. Na kraju se plasirala Irska, koja je najmanje pokazala. Platili smo danak zamoru i malom fondu igrača. Na ovako teškom takmicenju, u ovako zahtevnom sistemu, mnogo smo se istrosili i to nam je nedostajalo u ovoj utakmici", rekao je Ognjenović.

Košarkaš Real Madrida Luka Dončić izabran je Zvezdu u usponu Evrolige u sezoni 2016/17, pošto su svi glavni treneri glasali za njega.
Igrač Crvene zvezde Marko Gudurić deli u izboru treće mesto sa Ilimaneom Diopom iz Baskonije. Hrvatski tinejdžer Ante Žižić iz Darušafake bio je drugi u glasanju.
Trofej Zvezda u usponu dodeljuje se najboljom igraču sezone koji pre 1. jula pre početka sezone nije napunio 22 godine. Dončić je prošle godine počeo da igra u prvom timu Reala, gde je ove sezone postao jedan od ključnih igrača madridskog tima, bez obzira što je ove sezone tek napunio 18 godina.
Zvezda u usponu samo je jedno od priznanja koje se dodeljuje tokom sezone. Ranije ove nedelje, Kit Lengfrod iz Uniksa dobio je priznanje za najbolje strelca lige, dok je Adam Hanga iz Baskonije izabran za najboljeg defanzivca.
Priznanje za najkorisnijeg igrača (MVP) biće dodeljeno tokom završnog turnira, koji se održava od 18. do 21. maja u Istanbulu. Nakon završetka sezone biće dodeljeni trofeji za najboljeg trenera i najboljeg klupskog funkcionera.